stratos antiparioths

My second heading

Ο Στράτος Αντιπαριώτης ” Stan” είναι μόλις 23 χρονών και από τους πιο ελπιδοφόρους νέους στιχουργούς & τραγουδιστές . Μεγάλωσε στην Πάρο απ΄όπου και κατάγεται. Στη διάρκεια των μαθητικών του χρόνων ασχολήθηκε ερασιτεχνικά με το τραγούδι, τη μουσική ,το χορό και το θέατρο. Ένας χρόνος πέρασε από τη πρώτη του επαφή με το τραγούδι, που έγινε το Δεκέμβρη του 2009,όπου εμφανίζεται ως στιχουργός στη δισκογραφία με τους Vegas και το “Γιατί”. Μόλις το περασμένο Μάιο μας συστήθηκε όχι μόνο στιχουργικά αλλά και ως τραγουδιστής, συνοδεύοντας τον ράπερ Βο στο ρεφραίν με τη “silky” φωνή του στο πολύ αισιόδοξο τραγούδι “Θα θελα”.Ενώ, με τη τρίτη στιχουργική του εμφάνιση ξεσήκωσε Ελλάδα & Ευρώπη με το “Last summer” που ερμηνεύει ο Ν. Γκάνος ,στο απόλυτο dance hit του φετινού καλοκαιριού που ακούγεται παντού και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις των ραδιοφωνικών charts !Πρόσφατα έντυσε στιχουργικά τη νέα μεγάλη επίσης dance επιτυχία του χειμώνα “Call me” ,συνεργαζόμενος πάλι με το Claydee Lupa & Dimension-X , αλλά και το ‘’Κάνε με να τρελαθώ” ,μαζί με τον Βο ο οποίος και το ερμηνεύει με τη Kristina S. Συνεργάστηκε στο νέο άλμπουμ των Vegas ‘Season 2” με τον Sherif Francis τον El Zeraw και μαζί έφτιαξαν το « Φιλί» Το κλείσιμο αυτής της χρονιάς του επιφύλασσε μια καταπληκτική συνεργασία με το Σάκη Ρουβά ,όπου μαζί με τους Beetkraft και το τραγούδι « Το άλλο σου μισό» συμμετείχαν στο τελευταίο του άλμπουμ «Παράφορα», το οποίο και έγινε διπλά πλατινένιο μέσα σε μια εβδομάδα. Από τον περασμένο Οκτώβριο συγκαταλέγεται στο δυναμικό του Family The Label ,ενώ αυτό τον καιρό βρίσκονται μαζί με τον Νίκο Βουρλιώτη “Nivo”και τους συνεργάτες του στο studio για τις ανάγκες νέων ηχογραφήσεων..